Матеріали на блозі БЕЗКОШТОВНІ! Якщо Вам вони сподобалися чи стали у нагоді - ВІДДЯЧТЕ, будь ласка, натиснувши на будь-який банер на цьому блозі! Цим Ви мені дуже допоможете, це і буде Ваша ПОДЯКА за мою роботу! Дякую Вам, що Ви користуєтесь моїми матеріалами!

Шум - Великодня гаївка

пʼятниця, 17 лютого 2023 р.

Наш курінь імені Романа Ратушного

З метою удосконалення змісту, форм та засобів патріотичного виховання учнівської молоді на базі ліцею організовано курінь  ім. Романа Ратушного. Сьогодні активісти рою "Байдак" проводили акцію, під час якої знайомили здобувачів освіти з історичною постаттю Р. Ратушного, розповідали про його біографічні дані, досягнення і перемоги, героїчні вчинки та заслуги перед Україною.





Роман Тарасович Ратушний, наш сучасник, народився 5 липня 1997 року в м. Києві в сім'ї Тараса Ратушного (активіста руху «Збережи старий Київ») та письменниці Світлани Поваляєвої. 
Після початку вторгнення РФ в Україну Ратушний ступив добровольцем до лав Сил оборони України, створив підрозділ «Протасового Яру». 

Він спершу захищав Київ, згодом діяв на Сумщині, брав участь у деокупації населених пунктів області. Із початку квітня Роман Ратушний воював у Харківській області, зокрема в Ізюмському районі, у розвідувальному взводі 2-го мотопіхотного батальйону 93-ї окремої механізованої бригади ЗСУ «Холодний Яр».

Герой загинув в бою під Ізюмом 9 червня 2022 року, потрапивши у ворожу засідку. Поховали Романа Ратушного на Байковому кладовищі.

Нагороджений орденом «За мужність» III ступеня (2022, посмертно) — за особисту мужність і самовіддані дії, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі.

У столиці на честь Романа Ратушного перейменували колишню вулицю Волгоградську, що у Солом'янському районі. Таку пропозицію подав письменник Євген Лір. Також Вахтанг Кіпіані від імені «Історичної правди» ініціював заснування іменної премії для молодих авторів за публікації щодо історії Києва.


Видання «Новинарня» оголосило про створення «Преміального фонду імені Романа Ратушного» для підвищених гонорарів за репортажі про тих, хто бере участь у російсько-українській війні на боці України. Фонд створено з коштів, переказаних матір'ю Романа Світланою Поваляєвою, що надійшли до неї від благодійників як реакція на його загибель. 

17 червня 2022 року була зареєстрована електронна петиція про надання Роману Ратушному звання Героя України посмертно, а 1 серпня набрала необхідних 25 тисяч голосів.
Ми будемо з честю носити ім’я героя України Романа Ратушного і продовжувати його справу. 
 

Немає коментарів:

Дописати коментар

Vseosvita

Курси, вебінари, олімпіади. Портал «Всеосвіта».

#OneDrive Як завантажувати файли на цьому сайті

Дізнайся про своє майбутнє

Freelance gob