Матеріали на блозі БЕЗКОШТОВНІ! Якщо Вам вони сподобалися чи стали у нагоді - ВІДДЯЧТЕ, будь ласка, натиснувши на будь-який банер на цьому блозі! Цим Ви мені дуже допоможете, це і буде Ваша ПОДЯКА за мою роботу! Дякую Вам, що Ви користуєтесь моїми матеріалами!

Історія незалежної України і української освіти за 33 роки незалежності. Коротко у віршах

понеділок, 24 жовтня 2022 р.

До Всесвітнього Дня шкільної бібліотеки – он-лайн урок «Вічна слава українського Козацтва».

У нашому ліцеї 24 жовтня до Всесвітнього Дня шкільної бібліотеки відбувся єдиний бібліотечний урок за тематикою «Вічна слава українського Козацтва». Планувався повний огляд книжкових виставок та новинок літератури про українських козаків. Настав час повертати свою історію! Наші діти повинні знати витоки справжньої української спадщини, а не «намальованої срср-овської».
Довгорук О. О. провела он-лайн зустріч із учнями 4-х класів.




У багатовіковій історії України неможливо відшукати будь-яке інше явище соціально-політичного характеру, яке за своєю значимістю хоча б вiддалено можна було порівняти з феноменом украïнського козацтва. Унікальність його в тому, що саме цьому товариству припала історична мiсiя стати виразником закономірностей розвитку українців як окремої етнічної спільноти, а з часом виступити носієм української національноï ідентичності.

Українському козацтву, цьому унікальному явищу світової історії, належить найвидатніше місце в історичному розвитку України. Протягом кількох століть воно відігравало провідну роль в усіх сферах історичного буття українського народу, взявши на себе здiйснення найважливіших завдань, що стояли перед українською нацією.

Першi звiстки про козаків записані в хроніках і літописах уже в 1492 році. Волелюбні люди по селах не могли терпіти панськоï неволi, вони зовсім не мали свободи, вони кидали все й утікали в степи за Днiпровi пороги. Там вони гуртувалися по сто і по тисячі, здобували собі зброю, полювали на Дикого звіра і так жили, воювали з татарами. 


Ці люди називалися "козаками"- можливо вiд татарського слова "кайзак", що значить "вiльний чоловiк", "безстрашний вояк". Спершу жили козаки невеликими гуртами по степах, а пізніше згуртовувались разом у великi вiйськові загони, вибирали собі своїх отаманів жили разом на великих островах серед ріки Дніпра. Те місце називалося Січ, або Січовий кiш.



На жаль, не все ми встигли через віялові вимкнення, втім, наші ліцеїсти все надолужать, все прочитають, все здобудуть, адже знають, де шукати нашу мудру й лагідну Ольгу Олексіївну.

То ж, до зустрічі!!!

Немає коментарів:

Дописати коментар

Vseosvita

Курси, вебінари, олімпіади. Портал «Всеосвіта».

#OneDrive Як завантажувати файли на цьому сайті

Дізнайся про своє майбутнє

Freelance gob